Human Biome Institute S.A.

Przeszczep stolca


Opis:

Badania nad ludzkim mikrobiomem i wytwarzanie preparatów medycznych służących do przywracania właściwej flory bakteryjnej jelit to obszar, w którym specjalizuje się warszawskie centrum badawcze. Spółka prowadzi także bank mikrobioty. Dawcami materiału, z którego powstają bioterapeutyki, mogą zostać wyłącznie osoby zdrowe, a każdy kandydat jest ponadto poddawany restrykcyjnym badaniom, podobnie jak wszystkie próbki.

Przeszczep stolca odbywa się w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych i przeprowadzany jest przez lekarza. Osoby zainteresowane tą metodą leczenia informacje na jej temat znajdą na stronie internetowej: human-biome.com.

Wskazaniem do wdrożenia procedury FMT (transplantacji mikrobioty jelitowej) są częste lub ostre, przebiegające także z rzekomobłoniastym zapaleniem jelita, infekcje bakterią beztlenową Clostridioides difficile. Zabieg ten polega na podaniu osobie chorej żywych bioterapeutyków w formie zawiesiny lub kapsułek, zawierających bakterie naturalnie występujące w jelitach.

Przeszczep stolca


Dodano: 2022-12-25
WWW: https://human-biome.com

Adres: Starodworska 1

Kod pocztowy: 80-137

Miejscowość: Gdańsk

Tel: 884 299 668
Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)