APE-LP

Test szczelności pomieszczeń


Opis:

Podczas gaszenia pożaru gazem gaśniczym istotne jest, aby stężenie było odpowiednie nie tylko na samym początku akcji, ale również w jej trakcie. Przepisy — norma PN-EN 15004 - jasno określają, że czas retencji gazu nie powinien być mniejszy niż 10 minut.  Aby jasno określić, jak wygląda retencja w danym pomieszczeniu, wykonuje się test szczelności pomieszczeń. 

Wyżej wspomniane badanie polega na sprawdzeniu, jak przepływa powietrze w momencie wystąpienia podciśnienia lub nadciśnienia w pomieszczeniu, które poddane jest testowi. Mówiąc prościej — przy użyciu normalnego wentylatora, wytwarza się w pomieszczeniu chronionym przez SUG, odpowiednie nad- lub podciśnienie, a następnie dokonuje analizy strumienia powietrza, które przepływa przez wspomniany wiatrak. Badanie to pozwala obliczyć jak bardzo pomieszczenie jest nieszczelne oraz jak to wpływa na czas retencji gazu.

Jak widać powyżej test nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto powierzyć jego wykonanie firmie APE-LP Sp. z o.o., która zatrudnia profesjonalistów w tej dziedzinie.

Test szczelności pomieszczeń


Dodano: 2019-02-22
WWW: http://apelp.pl/

Adres: Wały Piastowskie 1

Kod pocztowy: 80-855

Miejscowość: Gdańsk

Tel: 58 500 83 81
Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)